FijiFootball.com.fj > Competition
Small Whites 12th Grade Div 5 Grading

Small Whites 12th Grade Div 5 Grading

Match Day 1 Report
Match 2 07.04.2018. 07.04.2018. 11:00
McFetridge Park
Glenfield Rovers Orca 12/5 1 : 2 (0:0) Kristin United AFC GUNNERS 12/5
Match 3 07.04.2018. 07.04.2018. 11:00
Wainoni Park
Greenhithe Juventus 12/5 0 : 2 (0:0) East Coast Bays Cooper 12/5
Match 1 07.04.2018. 07.04.2018. 11:00
Parrs Park
Oratia Barcelona 12/5 1 : 2 (0:0) Birkenhead Bradford 12/5
Match 4 07.04.2018. 07.04.2018. 12:00
Ramlea Park (TQ)
Te Atatu Eagles 12/5 1 : 3 (0:0) Waitemata FC Tigers 12/5
Match Day 2 Report
Match 8 14.04.2018. 14.04.2018. 11:00
Shepherds Park
Birkenhead Bradford 12/5 3 : 0 (0:0) Waitemata FC Tigers 12/5
Match 6 14.04.2018. 14.04.2018. 11:00
Ashley Reserve
East Coast Bays Cooper 12/5 3 : 0 (0:0) Te Atatu Eagles 12/5
Match 5 14.04.2018. 14.04.2018. 11:00
Parrs Park
Oratia Barcelona 12/5 2 : 3 (0:0) Glenfield Rovers Orca 12/5
Match 7 14.04.2018. 14.04.2018. 11:00
Kristin School
Kristin United AFC GUNNERS 12/5 3 : 1 (0:0) Greenhithe Juventus 12/5
Match Day 3 Report
Match 12 28.04.2018. 28.04.2018. 11:00
McLeod Park
Waitemata FC Tigers 12/5 3 : 4 (0:0) East Coast Bays Cooper 12/5
Match 9 28.04.2018. 28.04.2018. 11:00
McFetridge Park
Glenfield Rovers Orca 12/5 1 : 3 (0:0) Birkenhead Bradford 12/5
Match 10 28.04.2018. 28.04.2018. 11:00
Wainoni Park
Greenhithe Juventus 12/5 1 : 7 (:) Oratia Barcelona 12/5
Match 11 28.04.2018. 28.04.2018. 12:00
Ramlea Park (TQ)
Te Atatu Eagles 12/5 2 : 3 (0:0) Kristin United AFC GUNNERS 12/5
Match Day 4 Report
Match 13 05.05.2018. 05.05.2018. 11:00
Parrs Park
Oratia Barcelona 12/5 4 : 2 (:) Te Atatu Eagles 12/5
Match 16 05.05.2018. 05.05.2018. 11:00
Shepherds Park
Birkenhead Bradford 12/5 4 : 0 (0:0) East Coast Bays Cooper 12/5
Match 15 05.05.2018. 05.05.2018. 11:00
Kristin School
Kristin United AFC GUNNERS 12/5 4 : 5 (:) Waitemata FC Tigers 12/5
Match 14 05.05.2018. 05.05.2018. 11:00
McFetridge Park
Glenfield Rovers Orca 12/5 3 : 0 (0:0) Greenhithe Juventus 12/5
Match Day 5 Report
Match 18 12.05.2018. 12.05.2018. 11:00
Ramlea Park (TQ)
Te Atatu Eagles 12/5 2 : 3 (0:0) Glenfield Rovers Orca 12/5
Match 19 12.05.2018. 12.05.2018. 11:00
McLeod Park
Waitemata FC Tigers 12/5 2 : 3 (:) Oratia Barcelona 12/5
Match 17 12.05.2018. 12.05.2018. 11:00
Wainoni Park
Greenhithe Juventus 12/5 0 : 3 (0:0) Birkenhead Bradford 12/5
Match 20 12.05.2018. 12.05.2018. 11:00
Ashley Reserve
East Coast Bays Cooper 12/5 1 : 1 (0:0) Kristin United AFC GUNNERS 12/5
Match Day 6 Report
Match 23 19.05.2018. 19.05.2018. 11:00
Wainoni Park
Greenhithe Juventus 12/5 1 : 3 (0:0) Te Atatu Eagles 12/5
Match 24 19.05.2018. 19.05.2018. 11:00
Shepherds Park
Birkenhead Bradford 12/5 2 : 1 (0:0) Kristin United AFC GUNNERS 12/5
Match 21 19.05.2018. 19.05.2018. 11:00
Parrs Park
Oratia Barcelona 12/5 4 : 1 (:) East Coast Bays Cooper 12/5
Match 22 19.05.2018. 19.05.2018. 11:00
McFetridge Park
Glenfield Rovers Orca 12/5 0 : 3 (:) Waitemata FC Tigers 12/5
Match Day 7 Report
Match 27 26.05.2018. 26.05.2018. 11:00
Ashley Reserve
East Coast Bays Cooper 12/5 5 : 0 (0:0) Glenfield Rovers Orca 12/5
Match 28 26.05.2018. 26.05.2018. 11:00
Kristin School
Kristin United AFC GUNNERS 12/5 9 : 0 (:) Oratia Barcelona 12/5
Match 26 26.05.2018. 26.05.2018. 11:00
Wainoni Park
Waitemata FC Tigers 12/5 11 : 1 (0:0) Greenhithe Juventus 12/5
Match 25 26.05.2018. 26.05.2018. 11:00
Ramlea Park (TQ)
Te Atatu Eagles 12/5 1 : 5 (0:0) Birkenhead Bradford 12/5
Match Day 8 Report
Match 32 02.06.2018. 02.06.2018. 11:00
Wainoni Park
Greenhithe Juventus 12/5 : (:) Glenfield Rovers Orca 12/5
Match 30 02.06.2018. 02.06.2018. 11:00
McLeod Park
Waitemata FC Tigers 12/5 : (:) Kristin United AFC GUNNERS 12/5
Match 29 02.06.2018. 02.06.2018. 11:00
Ashley Reserve
East Coast Bays Cooper 12/5 : (:) Birkenhead Bradford 12/5
Match 31 02.06.2018. 02.06.2018. 12:00
Ramlea Park (TQ)
Te Atatu Eagles 12/5 : (:) Oratia Barcelona 12/5
Match Day 9 Report
Match 34 09.06.2018. 09.06.2018. 10:00
Ashley Reserve
East Coast Bays Cooper 12/5 1 : 4 (0:0) Waitemata FC Tigers 12/5
Match 35 09.06.2018. 09.06.2018. 11:00
McFetridge Park
Glenfield Rovers Orca 12/5 0 : 5 (:) Oratia Barcelona 12/5
Match 33 09.06.2018. 09.06.2018. 11:00
Kristin School
Kristin United AFC GUNNERS 12/5 0 : 1 (0:0) Birkenhead Bradford 12/5
Match 36 09.06.2018. 09.06.2018. 11:00
Ramlea Park (TQ)
Te Atatu Eagles 12/5 7 : 0 (:) Greenhithe Juventus 12/5
# Club Tot Won Draw Lost G+ G- GD Pt
1 Birkenhead Bradford 12/5 8 8 0 0 23 4 19 24
2 Waitemata FC Tigers 12/5 8 5 0 3 31 17 14 15
3 Oratia Barcelona 12/5 8 5 0 3 26 20 6 15
4 Kristin United AFC GUNNERS 12/5 8 4 1 3 23 13 10 13
5 East Coast Bays Cooper 12/5 8 4 1 3 17 16 1 13
6 Glenfield Rovers Orca 12/5 8 3 0 5 11 22 -11 9
7 Te Atatu Eagles 12/5 8 2 0 6 18 22 -4 6
8 Greenhithe Juventus 12/5 8 0 0 8 4 39 -35 0