FijiFootball.com.fj > Competition
Championnat Super Ligue 2018

Championnat Super Ligue 2018

Match Day 1 Report
Match 5 07.04.2018. 07.04.2018. 14:00
Stade Numa Daly
A. TIGA SP. 0 : 4 (0:4) AS WETR
Match 2 07.04.2018. 07.04.2018. 15:00
Stade La Roche
HORIZON SPORT DU PATHO 0 : 0 (0:0) TRIO SP. KEDEIGNE
Match 6 07.04.2018. 07.04.2018. 15:00
Stade Yoshida
R.C. POINDIMIE 1 : 3 (1:3) Hienghène Sport
Match 3 07.04.2018. 07.04.2018. 16:00
Stade Numa Daly
ASS. GROUPEMENT JEUNES DU PACIFIQUE 4 : 8 (4:8) AS Magenta
Match 1 08.04.2018. 08.04.2018. 00:00
Stade Numa Daly
A. THIO SP. 1 : 1 (1:1) AS Lossi
Match 4 09.06.2018. 09.06.2018. 17:30
Stade Boewa
AS Mont-Dore 1 : 1 (0:1) S.C. DREHU
Match Day 2 Report
Match 7 14.04.2018. 14.04.2018. 13:00
Stade Numa Daly
AS Magenta 1 : 0 (1:0) S.C. DREHU
Match 9 14.04.2018. 14.04.2018. 15:00
Stade Boewa
AS Mont-Dore 0 : 1 (0:1) A. TIGA SP.
Match 11 14.04.2018. 14.04.2018. 15:00
Stade La Roche
HORIZON SPORT DU PATHO 6 : 1 (6:1) R.C. POINDIMIE
Match 8 14.04.2018. 14.04.2018. 15:30
Stade Numa Daly
AS WETR 0 : 1 (0:1) Hienghène Sport
Match 12 15.04.2018. 15.04.2018. 14:00
Stade Numa Daly
AS Lossi 3 : 1 (3:1) ASS. GROUPEMENT JEUNES DU PACIFIQUE
Match 10 09.06.2018. 09.06.2018. 14:30
Stade Boewa
A. THIO SP. 0 : 2 (0:2) TRIO SP. KEDEIGNE
Match Day 3 Report
Match 16 21.04.2018. 21.04.2018. 13:50
Stade Hnasse
TRIO SP. KEDEIGNE 0 : 2 (0:2) AS Lossi
Match 15 21.04.2018. 21.04.2018. 15:00
Stade Yoshida
Hienghène Sport 5 : 0 (5:0) AS Mont-Dore
Match 18 21.04.2018. 21.04.2018. 15:15
Stade La Roche
HORIZON SPORT DU PATHO 2 : 0 (2:0) AS WETR
Match 13 21.04.2018. 21.04.2018. 16:00
Stade Numa Daly
A. THIO SP. 2 : 2 (2:2) R.C. POINDIMIE
Match 17 21.04.2018. 21.04.2018. 17:00
Stade Hnasse
S.C. DREHU 2 : 2 (2:2) ASS. GROUPEMENT JEUNES DU PACIFIQUE
Match 14 21.04.2018. 21.04.2018. 18:30
Stade Numa Daly
A. TIGA SP. 2 : 5 (2:5) AS Magenta
Match Day 4 Report
Match 21 28.04.2018. 28.04.2018. 17:30
Stade Boewa
AS Mont-Dore 1 : 0 (1:0) HORIZON SPORT DU PATHO
Match 19 28.04.2018. 28.04.2018. 17:55
Stade Numa Daly
AS Magenta 4 : 3 (4:3) Hienghène Sport
Match 22 28.04.2018. 28.04.2018. 19:00
Stade Hnasse
TRIO SP. KEDEIGNE 1 : 2 (1:2) R.C. POINDIMIE
Match 20 28.04.2018. 28.04.2018. 20:00
Stade Numa Daly
AS Lossi 0 : 1 (0:1) S.C. DREHU
Match 23 29.04.2018. 29.04.2018. 13:15
Stade Numa Daly
AS WETR 3 : 2 (2:2) A. THIO SP.
Match 24 29.04.2018. 29.04.2018. 15:30
Stade Numa Daly
ASS. GROUPEMENT JEUNES DU PACIFIQUE 0 : 9 (0:9) A. TIGA SP.
Match Day 5 Report
Match 25 05.05.2018. 05.05.2018. 13:00
Riviere Salee
AS Lossi 3 : 3 (3:3) R.C. POINDIMIE
Match 29 05.05.2018. 05.05.2018. 14:30
Stade Hnasse
S.C. DREHU 0 : 1 (0:1) A. TIGA SP.
Match 27 05.05.2018. 05.05.2018. 15:00
Stade Boewa
AS WETR 2 : 3 (2:3) TRIO SP. KEDEIGNE
Match 30 05.05.2018. 05.05.2018. 15:10
Stade La Roche
HORIZON SPORT DU PATHO 3 : 3 (3:3) AS Magenta
Match 26 05.05.2018. 05.05.2018. 15:30
Riviere Salee
ASS. GROUPEMENT JEUNES DU PACIFIQUE 1 : 2 (1:2) Hienghène Sport
Match 28 05.05.2018. 05.05.2018. 17:30
Stade Boewa
AS Mont-Dore 3 : 0 (3:0) A. THIO SP.
Match Day 6 Report
Match 32 12.05.2018. 12.05.2018. 14:30
Stade Numa Daly
AS Lossi 3 : 1 (3:1) A. TIGA SP.
Match 36 12.05.2018. 12.05.2018. 15:00
Stade La Roche
HORIZON SPORT DU PATHO 3 : 0 (3:0) ASS. GROUPEMENT JEUNES DU PACIFIQUE
Match 34 12.05.2018. 12.05.2018. 15:00
Stade Yoshida
R.C. POINDIMIE 2 : 3 (2:3) AS WETR
Match 35 12.05.2018. 12.05.2018. 15:00
Stade Hnasse
S.C. DREHU 3 : 1 (3:1) Hienghène Sport
Match 31 12.05.2018. 12.05.2018. 16:00
Stade Numa Daly
AS Magenta 2 : 1 (2:1) A. THIO SP.
Match 33 12.05.2018. 12.05.2018. 17:30
Stade Boewa
AS Mont-Dore 1 : 1 (1:1) TRIO SP. KEDEIGNE
Match Day 7 Report
Match 37 19.05.2018. 19.05.2018. 13:00
Stade Numa Daly
A. TIGA SP. 3 : 2 (3:2) HORIZON SPORT DU PATHO
Match 40 19.05.2018. 19.05.2018. 15:00
Stade Yoshida
R.C. POINDIMIE 1 : 3 (1:3) AS Magenta
Match 38 19.05.2018. 19.05.2018. 15:30
Stade Numa Daly
ASS. GROUPEMENT JEUNES DU PACIFIQUE 2 : 4 (2:4) TRIO SP. KEDEIGNE
Match 42 19.05.2018. 19.05.2018. 17:00
Stade Hnasse
S.C. DREHU 1 : 2 (1:2) A. THIO SP.
Match 39 19.05.2018. 19.05.2018. 17:30
Stade Boewa
AS Mont-Dore 1 : 0 (1:0) AS WETR
Match 41 09.06.2018. 09.06.2018. 14:00
Stade Yoshida
Hienghène Sport 6 : 1 (6:1) AS Lossi
Match Day 8 Report
Match 43 26.05.2018. 26.05.2018. 13:00
Stade Numa Daly
AS Magenta 2 : 1 (2:1) TRIO SP. KEDEIGNE
Match 46 26.05.2018. 26.05.2018. 15:00
Stade Yoshida
R.C. POINDIMIE 3 : 2 (3:1) AS Mont-Dore
Match 45 26.05.2018. 26.05.2018. 15:00
Stade Yoshida
Hienghène Sport 1 : 2 (1:2) A. TIGA SP.
Match 47 26.05.2018. 26.05.2018. 15:30
Stade Hnasse
S.C. DREHU 1 : 0 (1:0) HORIZON SPORT DU PATHO
Match 44 26.05.2018. 26.05.2018. 15:30
Stade Numa Daly
AS Lossi 2 : 1 (2:1) AS WETR
Match 48 27.05.2018. 27.05.2018. 14:00
Stade Numa Daly
ASS. GROUPEMENT JEUNES DU PACIFIQUE 2 : 0 (2:0) A. THIO SP.
Match Day 9 Report
Match 52 02.06.2018. 02.06.2018. 14:00
Stade Hnasse
TRIO SP. KEDEIGNE 2 : 3 (2:2) S.C. DREHU
Match 50 02.06.2018. 02.06.2018. 17:15
Stade Numa Daly
ASS. GROUPEMENT JEUNES DU PACIFIQUE 1 : 1 (1:1) R.C. POINDIMIE
Match 53 02.06.2018. 02.06.2018. 17:30
Stade La Roche
HORIZON SPORT DU PATHO 0 : 1 (0:1) Hienghène Sport
Match 51 02.06.2018. 02.06.2018. 17:30
Stade Boewa
AS Mont-Dore 3 : 2 (3:2) AS Lossi
Match 49 02.06.2018. 02.06.2018. 19:30
Stade Numa Daly
A. THIO SP. 1 : 7 (1:7) A. TIGA SP.
Match 54 03.06.2018. 03.06.2018. 14:00
Stade Numa Daly
AS WETR 0 : 2 (0:2) AS Magenta
Match Day 10 Report
Match 55 16.06.2018. 16.06.2018. 13:00
Riviere Salee
ASS. GROUPEMENT JEUNES DU PACIFIQUE 1 : 5 (1:5) AS WETR
Match 59 16.06.2018. 16.06.2018. 14:00
Terrain de Hienghène
Hienghène Sport 5 : 0 (3:0) A. THIO SP.
Match 57 16.06.2018. 16.06.2018. 15:00
Stade PLGC
A. TIGA SP. 2 : 0 (2:0) TRIO SP. KEDEIGNE
Match 60 16.06.2018. 16.06.2018. 15:00
Stade Yoshida
R.C. POINDIMIE 2 : 8 (2:8) S.C. DREHU
Match 56 16.06.2018. 16.06.2018. 15:30
Riviere Salee
AS Lossi 1 : 1 (1:1) HORIZON SPORT DU PATHO
Match 58 16.06.2018. 16.06.2018. 17:30
Stade Boewa
AS Mont-Dore 1 : 2 (0:2) AS Magenta
Match Day 11 Report
Match 64 23.06.2018. 23.06.2018. 15:30
Stade Hnasse
TRIO SP. KEDEIGNE 0 : 2 (0:2) Hienghène Sport
Match 61 23.06.2018. 23.06.2018. 17:30
Stade Numa Daly
AS WETR 0 : 2 (0:2) S.C. DREHU
Match 63 23.06.2018. 23.06.2018. 17:30
Stade Boewa
AS Mont-Dore 3 : 1 (3:1) ASS. GROUPEMENT JEUNES DU PACIFIQUE
Match 65 24.06.2018. 24.06.2018. 13:00
Stade Numa Daly
A. TIGA SP. 2 : 3 (2:3) R.C. POINDIMIE
Match 66 24.06.2018. 24.06.2018. 15:30
Stade Numa Daly
A. THIO SP. 1 : 0 (1:0) HORIZON SPORT DU PATHO
Match 62 26.06.2018. 26.06.2018. 19:30
Stade Numa Daly
AS Magenta 3 : 2 (2:2) AS Lossi
Match Day 12 Report
Match 68 30.06.2018. 30.06.2018. 14:00
Terrain de Hienghène
Hienghène Sport 4 : 3 (4:3) R.C. POINDIMIE
Match 69 30.06.2018. 30.06.2018. 14:30
Stade Hnasse
TRIO SP. KEDEIGNE 1 : 6 (1:6) HORIZON SPORT DU PATHO
Match 70 30.06.2018. 30.06.2018. 16:30
Stade Hnasse
S.C. DREHU 2 : 2 (2:2) AS Mont-Dore
Match 67 30.06.2018. 30.06.2018. 17:30
Stade Numa Daly
AS WETR 0 : 2 (0:2) A. TIGA SP.
Match 71 01.07.2018. 01.07.2018. 14:00
Stade Numa Daly
AS Lossi 4 : 0 (4:0) A. THIO SP.
Match 72 01.07.2018. 01.07.2018. 15:30
Stade Numa Daly
AS Magenta 9 : 0 (9:0) ASS. GROUPEMENT JEUNES DU PACIFIQUE
Match Day 13 Report
Match 76 07.07.2018. 07.07.2018. 14:00
Stade Hnasse
S.C. DREHU 0 : 2 (0:1) AS Magenta
Match 74 07.07.2018. 07.07.2018. 14:00
Stade Yoshida
Hienghène Sport 2 : 1 (2:1) AS WETR
Match 75 07.07.2018. 07.07.2018. 15:00
Stade Yoshida
R.C. POINDIMIE 4 : 3 (4:3) HORIZON SPORT DU PATHO
Match 73 07.07.2018. 07.07.2018. 15:30
Stade Numa Daly
ASS. GROUPEMENT JEUNES DU PACIFIQUE 1 : 6 (1:6) AS Lossi
Match 77 07.07.2018. 07.07.2018. 16:30
Stade Hnasse
TRIO SP. KEDEIGNE 2 : 0 (0:0) A. THIO SP.
Match 78 08.07.2018. 08.07.2018. 14:00
Stade Numa Daly
A. TIGA SP. 1 : 2 (1:2) AS Mont-Dore
Match Day 14 Report
Match 81 14.07.2018. 14.07.2018. 14:00
Stade Boewa
AS Mont-Dore 2 : 1 (2:1) Hienghène Sport
Match 79 14.07.2018. 14.07.2018. 14:30
Stade Numa Daly
ASS. GROUPEMENT JEUNES DU PACIFIQUE 2 : 5 (2:5) S.C. DREHU
Match 82 14.07.2018. 14.07.2018. 15:25
Stade Yoshida
R.C. POINDIMIE 1 : 2 (1:2) A. THIO SP.
Match 80 14.07.2018. 14.07.2018. 17:05
Stade Numa Daly
AS WETR 1 : 1 (1:1) HORIZON SPORT DU PATHO
Match 83 15.07.2018. 15.07.2018. 13:00
Stade Numa Daly
AS Lossi 4 : 3 (4:3) TRIO SP. KEDEIGNE
Match 84 15.07.2018. 15.07.2018. 15:30
Stade Numa Daly
AS Magenta 2 : 1 (2:1) A. TIGA SP.
Match Day 15 Report
Match 85 21.07.2018. 21.07.2018. 13:00
Riviere Salee
A. THIO SP. 2 : 1 (2:1) AS WETR
Match 87 21.07.2018. 21.07.2018. 14:00
Terrain de Hienghène
Hienghène Sport 2 : 3 (2:3) AS Magenta
Match 89 21.07.2018. 21.07.2018. 14:00
Stade Hnasse
S.C. DREHU 2 : 2 (1:0) AS Lossi
Match 88 21.07.2018. 21.07.2018. 15:00
Stade Yoshida
R.C. POINDIMIE 1 : 3 (1:3) TRIO SP. KEDEIGNE
Match 86 21.07.2018. 21.07.2018. 15:30
Riviere Salee
A. TIGA SP. 2 : 1 (2:1) ASS. GROUPEMENT JEUNES DU PACIFIQUE
Match 90 21.07.2018. 21.07.2018. 17:00
Stade La Roche
HORIZON SPORT DU PATHO 1 : 2 (1:2) AS Mont-Dore
Match Day 16 Report
Match 95 28.07.2018. 28.07.2018. 14:00
Terrain de Hienghène
Hienghène Sport 10 : 0 (10:0) ASS. GROUPEMENT JEUNES DU PACIFIQUE
Match 96 28.07.2018. 28.07.2018. 14:00
Stade Hnasse
TRIO SP. KEDEIGNE 3 : 2 (3:2) AS WETR
Match 92 28.07.2018. 28.07.2018. 14:30
Stade Boewa
A. TIGA SP. 1 : 1 (1:1) S.C. DREHU
Match 91 28.07.2018. 28.07.2018. 15:00
Riviere Salee
AS Magenta 1 : 0 (1:0) HORIZON SPORT DU PATHO
Match 94 28.07.2018. 28.07.2018. 15:05
Stade Yoshida
R.C. POINDIMIE 4 : 5 (4:5) AS Lossi
Match 93 28.07.2018. 28.07.2018. 17:30
Stade Boewa
A. THIO SP. 0 : 1 (0:1) AS Mont-Dore
Match Day 17 Report
Match 99 11.08.2018. 11.08.2018. 14:10
Terrain de Hienghène
Hienghène Sport 1 : 0 (1:0) S.C. DREHU
Match 97 11.08.2018. 11.08.2018. 14:30
Stade Numa Daly
ASS. GROUPEMENT JEUNES DU PACIFIQUE 2 : 4 (2:4) HORIZON SPORT DU PATHO
Match 100 11.08.2018. 11.08.2018. 16:00
Stade Hnasse
TRIO SP. KEDEIGNE 0 : 0 (0:0) AS Mont-Dore
Match 98 11.08.2018. 11.08.2018. 17:00
Stade Numa Daly
AS WETR 3 : 0 (3:0) R.C. POINDIMIE
Match 101 12.08.2018. 12.08.2018. 13:00
Stade Numa Daly
A. THIO SP. 0 : 0 (0:0) AS Magenta
Match 102 12.08.2018. 12.08.2018. 15:30
Stade Numa Daly
A. TIGA SP. 2 : 0 (2:0) AS Lossi
Match Day 18 Report
Match 103 18.08.2018. 18.08.2018. 14:30
Stade Numa Daly
A. THIO SP. 1 : 1 (1:1) S.C. DREHU
Match 106 18.08.2018. 18.08.2018. 15:00
Stade La Roche
HORIZON SPORT DU PATHO 0 : 1 (0:1) A. TIGA SP.
Match 104 18.08.2018. 18.08.2018. 17:00
Stade Numa Daly
AS Magenta 4 : 1 (4:1) R.C. POINDIMIE
Match 107 19.08.2018. 19.08.2018. 13:00
Stade Numa Daly
AS Lossi 0 : 1 (0:1) Hienghène Sport
Match 108 19.08.2018. 19.08.2018. 15:30
Stade Numa Daly
AS WETR 1 : 0 (1:0) AS Mont-Dore
Match 105 15.09.2018. 15.09.2018. 15:00
Stade Hnasse
TRIO SP. KEDEIGNE 2 : 0 (2:0) ASS. GROUPEMENT JEUNES DU PACIFIQUE
Match Day 19 Report
Match 112 22.09.2018. 22.09.2018. 14:00
Stade Hnasse
TRIO SP. KEDEIGNE 1 : 3 (1:3) AS Magenta
Match 109 22.09.2018. 22.09.2018. 14:30
Stade Numa Daly
A. TIGA SP. 1 : 2 (1:2) Hienghène Sport
Match 113 22.09.2018. 22.09.2018. 16:00
Stade La Roche
HORIZON SPORT DU PATHO 1 : 2 (1:2) S.C. DREHU
Match 110 22.09.2018. 22.09.2018. 17:00
Stade Numa Daly
A. THIO SP. 5 : 0 (5:0) ASS. GROUPEMENT JEUNES DU PACIFIQUE
Match 111 22.09.2018. 22.09.2018. 17:30
Stade Boewa
AS Mont-Dore 3 : 1 (3:1) R.C. POINDIMIE
Match 114 23.09.2018. 23.09.2018. 14:00
Stade Numa Daly
AS WETR 0 : 3 (0:3) AS Lossi
Match Day 20 Report
Match 118 29.09.2018. 29.09.2018. 14:00
Terrain de Hienghène
Hienghène Sport 2 : 2 (2:2) HORIZON SPORT DU PATHO
Match 119 29.09.2018. 29.09.2018. 14:00
Stade Hnasse
S.C. DREHU 5 : 1 (5:1) TRIO SP. KEDEIGNE
Match 115 29.09.2018. 29.09.2018. 14:30
Stade Numa Daly
AS Magenta 1 : 1 (1:1) AS WETR
Match 117 29.09.2018. 29.09.2018. 15:00
Stade Yoshida
R.C. POINDIMIE 6 : 0 (6:0) ASS. GROUPEMENT JEUNES DU PACIFIQUE
Match 116 29.09.2018. 29.09.2018. 17:00
Stade Numa Daly
AS Lossi 0 : 0 (0:0) AS Mont-Dore
Match 120 30.09.2018. 30.09.2018. 14:00
Stade Numa Daly
A. TIGA SP. 4 : 1 (4:1) A. THIO SP.
Match Day 21 Report
Match 123 20.10.2018. 20.10.2018. 13:00
Stade Hnasse
S.C. DREHU 3 : 2 (3:2) R.C. POINDIMIE
Match 121 20.10.2018. 20.10.2018. 13:00
Stade PLGC
A. THIO SP. 0 : 0 (0:0) Hienghène Sport
Match 122 20.10.2018. 20.10.2018. 14:00
Stade Boewa
AS WETR 3 : 0 (3:0) ASS. GROUPEMENT JEUNES DU PACIFIQUE
Match 124 20.10.2018. 20.10.2018. 15:00
Stade Hnasse
TRIO SP. KEDEIGNE 1 : 2 (1:2) A. TIGA SP.
Match 126 20.10.2018. 20.10.2018. 15:30
Stade PLGC
AS Magenta 1 : 2 (1:2) AS Mont-Dore
Match Day 22 Report
Match 129 27.10.2018. 27.10.2018. 14:00
Terrain de Hienghène
Hienghène Sport 3 : 2 (3:2) TRIO SP. KEDEIGNE
Match 132 03.11.2018. 03.11.2018. 12:30
Stade La Roche
HORIZON SPORT DU PATHO 4 : 1 (4:1) A. THIO SP.
Match 131 03.11.2018. 03.11.2018. 14:00
Stade Hnasse
S.C. DREHU 2 : 1 (0:0) AS WETR
Match 127 03.11.2018. 03.11.2018. 14:30
Stade Numa Daly
ASS. GROUPEMENT JEUNES DU PACIFIQUE 0 : 1 (0:1) AS Mont-Dore
Match 130 03.11.2018. 03.11.2018. 15:15
Stade Yoshida
R.C. POINDIMIE 0 : 5 (0:5) A. TIGA SP.
Match 128 03.11.2018. 03.11.2018. 17:00
Stade Numa Daly
AS Lossi 1 : 1 (1:1) AS Magenta
# Club Tot Won Draw Lost G+ G- GD Pt
1 AS Magenta 22 17 4 1 62 27 35 77
2 Hienghène Sport 22 16 1 5 62 27 35 71
3 A. TIGA SP. 22 14 1 7 52 29 23 65
4 AS Mont-Dore 22 12 5 5 31 24 7 63
5 S.C. DREHU 22 11 6 5 45 28 17 61
6 AS Lossi 21 9 6 6 45 35 10 54
7 TRIO SP. KEDEIGNE 22 7 3 12 33 44 -11 46
8 AS WETR 22 7 2 13 32 34 -2 45
9 HORIZON SPORT DU PATHO 21 6 5 10 39 29 10 44
10 A. THIO SP. 22 5 4 13 23 50 -27 41
11 R.C. POINDIMIE 22 5 3 14 44 69 -25 40
12 ASS. GROUPEMENT JEUNES DU PACIFIQUE 22 1 2 19 21 93 -72 27
22 Goals
Amy Antoine ROINE (A. TIGA SP.)
13 Goals
Jonas TEANYOUEN (AS Lossi)
12 Goals
Francis POADOUY (R.C. POINDIMIE), Jordan Boula WETRIA (TRIO SP. KEDEIGNE)
11 Goals
Anthony KAI (Hienghène Sport), Philibert Poindet OUTIOU (R.C. POINDIMIE)
10 Goals
Jefferson Brice DAHITE (Hienghène Sport), Kevin NEMIA (AS Magenta), Leon WAHNAWE (S.C. DREHU)
9 Goals
Richard SELE (AS Magenta)
7 Goals
Denis Thenge WAHEO (S.C. DREHU), Didier SIMANE (AS Magenta), Emile Albon Jalim OUNEI (AS Magenta), Raphael Luc Samuel OIREMOIN (AS Mont-Dore), Sake Josue WATHIEPEL (S.C. DREHU)
6 Goals
Shene Jean Francois WELEPANE (A. TIGA SP.)
5 Goals
Emmanuel HMAEN (A. TIGA SP.), Ivannoe Dorian BAMY (Hienghène Sport), Jacques HAEKO (TRIO SP. KEDEIGNE), Jean Paul HAUDRA (R.C. POINDIMIE), Jean Paul Thy WAMEJO (HORIZON SPORT DU PATHO), Katrawan Jim OUKA (AS Magenta), Pierre BAKO (AS WETR)
4 Goals
Adolphe TAMAI (AS Mont-Dore), Arsene BOAWE (A. THIO SP.), David Charles BEARUNE (HORIZON SPORT DU PATHO), Germain HAEWEGENE (AS WETR), Glen Hnamane WAYARIDRI (ASS. GROUPEMENT JEUNES DU PACIFIQUE), Jorick Ervan Kamenu NGAZO (S.C. DREHU), Joseph ATHALE (AS Magenta), Morgan MATHELON (AS Lossi), Renaldo NONMEU (A. THIO SP.)
3 Goals
Alexandre Samuel GUACAR (Hienghène Sport), Arnaud DOUI (A. THIO SP.), Gianny KAYARA (Hienghène Sport), Gwenael Jean Dilann POULAWA (AS Magenta), Jean Pierre AYAWA (AS Mont-Dore), Joerisse CEXOME (S.C. DREHU), Leon SAIJIN (TRIO SP. KEDEIGNE), Marek AUCHER (A. TIGA SP.), Melvin CHEVALIER (R.C. POINDIMIE), Mickael TIAOU (AS Magenta), Mone WAMOWE (AS Lossi), Nathanel HMAEN (AS Lossi), Pierre IEKAWE (AS WETR), Romaric LUEPACK (AS WETR), Sebastien WASHETINE (HORIZON SPORT DU PATHO), Warren HOUALA (Hienghène Sport)
2 Goals
Anthony Jon Walewen TIMOTEO (TRIO SP. KEDEIGNE), Cawidrone UKEIWE (AS WETR), Dokudrera Jacky WEINANE (A. TIGA SP.), Dovish HNANGANYAN (AS WETR), Ernest WAIWE (ASS. GROUPEMENT JEUNES DU PACIFIQUE), François WAYENECE (ASS. GROUPEMENT JEUNES DU PACIFIQUE), Harry DINET (Hienghène Sport), Hubert HMAE (ASS. GROUPEMENT JEUNES DU PACIFIQUE), Iwate Gaeton Herman GOPE (AS WETR), Jean Christ WAJOKA (AS Magenta), Jean Fremond OUTIOU (R.C. POINDIMIE), Jean Luc DECOIRE (AS Mont-Dore), Jean Paul READ (AS Lossi), Johan Ixepe IDRELE (AS Lossi), Jovani Latue MATAIKA (AS WETR), Kevin Angelo SAIJIN (TRIO SP. KEDEIGNE), Kuan Raba Louis WAYARIDRI (ASS. GROUPEMENT JEUNES DU PACIFIQUE), Laurent Victor GAIA (AS WETR), Marcel Finane PASSIL (TRIO SP. KEDEIGNE), Mayrone Daniel XALITE (S.C. DREHU), Miguel KAYARA (Hienghène Sport), Pierre KAUMA (AS Lossi), Pierre Patele WAHNYAMALLA (TRIO SP. KEDEIGNE), Robert WAOUKA (AS Lossi), Romain DOKUNENGO (A. TIGA SP.), Shaffy MANDAOUE (AS Lossi), Yohan GERBET (AS Mont-Dore)
1 Goal
Albert ITREMA (A. TIGA SP.), Alex Nawea BOLO (AS Lossi), Allen Jean Alberto MAPERI (A. THIO SP.), Auguste Wiwane WIWANE (AS WETR), Bertrand KAI (Hienghène Sport), Cedrick SANSOT (A. TIGA SP.), Charles Sidi WASHETINE (HORIZON SPORT DU PATHO), Cyril DRAWILO (AS Mont-Dore), Dan Maxime VAKIE (AS Mont-Dore), David Eugene CARTESSE (A. THIO SP.), Emile BEARUNE (HORIZON SPORT DU PATHO), Eugene HMAZUN (TRIO SP. KEDEIGNE), Felix PIJONE (ASS. GROUPEMENT JEUNES DU PACIFIQUE), Felix WENEGUEI (A. THIO SP.), Fonzy RANCHAIN (AS Lossi), Gael WENAHIN (R.C. POINDIMIE), Georges BEARUNE (HORIZON SPORT DU PATHO), Henri WAWALAHA (A. TIGA SP.), Henri Wapala WADRAWANE (AS Magenta), Iler Terry Sylvain HNAUK (AS Magenta), Jacob Laurent Mayo WEINANE (A. TIGA SP.), Jean Jacques BEARUNE (HORIZON SPORT DU PATHO), Jean Louis TEAMBOUEON (AS Mont-Dore), Jean Pierre XOWIE (AS Mont-Dore), John Christian NAUD (S.C. DREHU), Jonathan HOKO (TRIO SP. KEDEIGNE), Jonathan KAKOU (AS Lossi), Jordan DINET (Hienghène Sport), Kenji VENDEGOU (A. TIGA SP.), Landry HMAE (AS Lossi), Leon Halo TAIN (TRIO SP. KEDEIGNE), Loic Yeiwene WAKANUMUNE (A. TIGA SP.), Loris LEDIEU (AS Mont-Dore), Luc Andre WASHETINE (HORIZON SPORT DU PATHO), Luc Andre Timothee WASHETINE (HORIZON SPORT DU PATHO), Medard Pule UREGEI (ASS. GROUPEMENT JEUNES DU PACIFIQUE), Nelson KAI (Hienghène Sport), Noel NANIAKANAWA (R.C. POINDIMIE), Paul Cipa ROINE (A. TIGA SP.), Pierrick LAENE (ASS. GROUPEMENT JEUNES DU PACIFIQUE), Poade Eric Doui PIMBE (R.C. POINDIMIE), Rene Ernest Wakoreze SALO (HORIZON SPORT DU PATHO), Robert Freddy FORREST (S.C. DREHU), Rodrigue Loulou DAHITE (Hienghène Sport), Romain PAINBENI (A. TIGA SP.), Steeve WAHOPIE (A. THIO SP.), Stephane M'BOUERI (A. THIO SP.), Titouan RICHARD (AS Mont-Dore), Waima Amy Jean HNAGEJE (AS Lossi), Wayal Jacky URENE (ASS. GROUPEMENT JEUNES DU PACIFIQUE), William IEKAWE (TRIO SP. KEDEIGNE), William YENTAO (Hienghène Sport), Willy WAHEO (S.C. DREHU), Willy Dylane WAZIZI (S.C. DREHU), Yannick TYEA (R.C. POINDIMIE), Yeiweine Henry HNAISSILIN (AS WETR), Yoran HUMUNIE (AS WETR), Yorick HNAUTRA (AS Magenta), Zinedine David XALITE (S.C. DREHU)