FijiFootball.com.fj > Competition
LOTTO NRFL Second Division 2019

LOTTO NRFL Second Division 2019

Match Day 1 Report
Match 5 30.03.2019. 30.03.2019. 14:30
Bill McKinlay Park - Turf
Unimount Bohemian Celtic NRFL2 2 : 0 (0:0) Northland FC NRFL2
Match 3 30.03.2019. 30.03.2019. 15:00
QBE Stadium
Greenhithe Catimba NRFL2 2 : 1 (2:0) Metro FC NRFL2
Match 6 30.03.2019. 30.03.2019. 15:00
Rosedale Park
Albany United NRFL2 6 : 1 (3:0) Onehunga Mangere AFC NRFL2
Match 4 30.03.2019. 30.03.2019. 15:00
Tamarahi Reserve
Ngongotaha NRFL2 0 : 3 (0:2) Manurewa AFC NRFL2
Match 2 30.03.2019. 30.03.2019. 15:00
Drury Sports Complex
Franklin United NRFL2 1 : 2 (1:1) Cambridge NRFL2
Match 1 30.03.2019. 30.03.2019. 15:00
Parrs Park
Oratia United NRFL2 0 : 3 (0:3) Claudelands Rovers NRFL2
Match Day 2 Report
Match 11 05.04.2019. 05.04.2019. 19:30
Phyllis Street Reserve
Metro FC NRFL2 2 : 4 (1:2) Franklin United NRFL2
Match 8 06.04.2019. 06.04.2019. 15:00
Mangere Domain
Onehunga Mangere AFC NRFL2 4 : 6 (1:4) Unimount Bohemian Celtic NRFL2
Match 9 06.04.2019. 06.04.2019. 15:00
Tikipunga Park
Northland FC NRFL2 1 : 0 (0:0) Ngongotaha NRFL2
Match 12 06.04.2019. 06.04.2019. 15:00
Rosedale Park
Albany United NRFL2 3 : 4 (2:2) Claudelands Rovers NRFL2
Match 10 06.04.2019. 06.04.2019. 15:00
War Memorial Park (Manurewa)
Manurewa AFC NRFL2 2 : 1 (0:1) Greenhithe Catimba NRFL2
Match 7 06.04.2019. 06.04.2019. 15:00
John Kerkhof Park
Cambridge NRFL2 1 : 0 (1:0) Oratia United NRFL2
Match Day 3 Report
Match 18 13.04.2019. 13.04.2019. 14:30
Bill McKinlay Park - Turf
Unimount Bohemian Celtic NRFL2 1 : 0 (0:0) Albany United NRFL2
Match 16 13.04.2019. 13.04.2019. 15:00
QBE Stadium
Greenhithe Catimba NRFL2 0 : 0 (0:0) Northland FC NRFL2
Match 14 13.04.2019. 13.04.2019. 15:00
Parrs Park
Oratia United NRFL2 0 : 3 (0:1) Metro FC NRFL2
Match 17 13.04.2019. 13.04.2019. 15:00
Tamarahi Reserve
Ngongotaha NRFL2 0 : 1 (0:1) Onehunga Mangere AFC NRFL2
Match 13 13.04.2019. 13.04.2019. 15:00
John Kerkhof Park
Cambridge NRFL2 1 : 1 (0:0) Claudelands Rovers NRFL2
Match 15 13.04.2019. 13.04.2019. 15:00
Dr John Lightbody Reserve
Franklin United NRFL2 3 : 4 (3:2) Manurewa AFC NRFL2
Match Day 4 Report
Match 20 19.04.2019. 19.04.2019. 15:00
Parrs Park
Oratia United NRFL2 4 : 1 (1:1) Franklin United NRFL2
Match 24 19.04.2019. 19.04.2019. 15:00
Galloway Park
Claudelands Rovers NRFL2 10 : 2 (3:2) Onehunga Mangere AFC NRFL2
Match 22 19.04.2019. 19.04.2019. 15:00
War Memorial Park (Manurewa)
Manurewa AFC NRFL2 1 : 0 (1:0) Unimount Bohemian Celtic NRFL2
Match 23 19.04.2019. 19.04.2019. 15:00
Phyllis Street Reserve
Metro FC NRFL2 5 : 0 (2:0) Ngongotaha NRFL2
Match 19 19.04.2019. 19.04.2019. 15:00
John Kerkhof Park
Cambridge NRFL2 3 : 2 (1:1) Greenhithe Catimba NRFL2
Match 21 19.04.2019. 19.04.2019. 15:00
Baysport Waipapa
Northland FC NRFL2 0 : 0 (0:0)Nil all at full time Albany United NRFL2
Match Day 5 Report
Match 28 25.04.2019. 25.04.2019. 14:30
Bill McKinlay Park - Turf
Unimount Bohemian Celtic NRFL2 : Metro FC NRFL2
Match 26 25.04.2019. 25.04.2019. 15:00
Parrs Park
Oratia United NRFL2 : Greenhithe Catimba NRFL2
Match 29 25.04.2019. 25.04.2019. 15:00
Rosedale Park
Albany United NRFL2 : Manurewa AFC NRFL2
Match 25 25.04.2019. 25.04.2019. 15:00
Bledisloe Park
Franklin United NRFL2 : Claudelands Rovers NRFL2
Match 27 25.04.2019. 25.04.2019. 15:00
Tamarahi Reserve
Ngongotaha NRFL2 : Cambridge NRFL2
Match 30 25.04.2019. 25.04.2019. 15:00
Mangere Domain
Onehunga Mangere AFC NRFL2 : Northland FC NRFL2
Match Day 6 Report
Match 34 27.04.2019. 27.04.2019. 15:00
War Memorial Park (Manurewa)
Manurewa AFC NRFL2 : Onehunga Mangere AFC NRFL2
Match 36 27.04.2019. 27.04.2019. 15:00
Galloway Park
Claudelands Rovers NRFL2 : Northland FC NRFL2
Match 32 27.04.2019. 27.04.2019. 15:00
Parrs Park
Oratia United NRFL2 : Ngongotaha NRFL2
Match 35 27.04.2019. 27.04.2019. 15:00
Rosedale Park
Albany United NRFL2 : Metro FC NRFL2
Match 33 27.04.2019. 27.04.2019. 15:00
Bledisloe Park
Franklin United NRFL2 : Greenhithe Catimba NRFL2
Match 31 27.04.2019. 27.04.2019. 15:00
John Kerkhof Park
Cambridge NRFL2 : Unimount Bohemian Celtic NRFL2
# Club Tot Won Draw Lost G+ G- GD Pt
1 Manurewa AFC NRFL2 4 4 0 0 10 4 6 12
1 Manurewa AFC NRFL2 4 4 0 0 10 4 6 12
2 Claudelands Rovers NRFL2 4 3 1 0 18 6 12 10
2 Claudelands Rovers NRFL2 4 3 1 0 18 6 12 10
3 Cambridge NRFL2 4 3 1 0 7 4 3 10
3 Cambridge NRFL2 4 3 1 0 7 4 3 10
4 Unimount Bohemian Celtic NRFL2 4 3 0 1 9 5 4 9
4 Unimount Bohemian Celtic NRFL2 4 3 0 1 9 5 4 9
5 Metro FC NRFL2 4 2 0 2 11 6 5 6
5 Metro FC NRFL2 4 2 0 2 11 6 5 6
6 Northland FC NRFL2 4 1 2 1 1 2 -1 5
6 Northland FC NRFL2 4 1 2 1 1 2 -1 5
7 Albany United NRFL2 4 1 1 2 9 6 3 4
7 Albany United NRFL2 4 1 1 2 9 6 3 4
8 Greenhithe Catimba NRFL2 4 1 1 2 5 6 -1 4
8 Greenhithe Catimba NRFL2 4 1 1 2 5 6 -1 4
9 Franklin United NRFL2 4 1 0 3 9 12 -3 3
9 Franklin United NRFL2 4 1 0 3 9 12 -3 3
10 Oratia United NRFL2 4 1 0 3 4 8 -4 3
10 Oratia United NRFL2 4 1 0 3 4 8 -4 3
11 Onehunga Mangere AFC NRFL2 4 1 0 3 8 22 -14 3
11 Onehunga Mangere AFC NRFL2 4 1 0 3 8 22 -14 3
12 Ngongotaha NRFL2 4 0 0 4 0 10 -10 0
12 Ngongotaha NRFL2 4 0 0 4 0 10 -10 0
6 Goals
Jonathan VIVIANI (Claudelands Rovers SC), Mario AROCA (Metro FC)
5 Goals
Bailey WEBSTER (Claudelands Rovers SC), Jack BEGUELY (Albany United FC), Sean PATTERSON (University-Mt Wellington AFC)
4 Goals
David CARRON (Onehunga Mangere United AFC), Henry THOMPSON (Claudelands Rovers SC), Michael HOUGH (Manurewa AFC)
3 Goals
Alex WITTEVEEN (Onehunga Mangere United AFC), Dylan BLAIR (Cambridge FC), Joshua DAYAL (Metro FC), Marc LINDSAY (Franklin United FC)
2 Goals
Harry Blair CUTHBERT (Oratia United FC), Izak PAPA (Manurewa AFC), Leo SHIN (Metro FC), Philip PAUL (Manurewa AFC), Shameel RAO (Franklin United FC)
1 Goal
Alex MCTIERNAN (Albany United FC), Argyle MORLING (Manurewa AFC), Callum MACLEOD (Cambridge FC), Clement Jean CHESSE (Greenhithe FC), Craig TODD (University-Mt Wellington AFC), Daniel FINLAY (Claudelands Rovers SC), David O'CARROLL (University-Mt Wellington AFC), David SMITH (Claudelands Rovers SC), Eoghan MURPHY (University-Mt Wellington AFC), Fabian ARROYO MUNOZ (Cambridge FC), George FRISE (Claudelands Rovers SC), Jack PORTEGYS (Cambridge FC), Jake MCCOY (Franklin United FC), Josh CLARKIN (Cambridge FC), Kartik KUMAR (Franklin United FC), Kavi KUMAR (Franklin United FC), Kieran NEVEY (Manurewa AFC), Kyle LEVELL (Northland FC), Luca ORTALI (Greenhithe FC), Luiz Augusto SILVEIRA FALEIROS GARCIA (Greenhithe FC), Marc PORTER (Albany United FC), Marvin YOUHANA (Greenhithe FC), Matias Gabriel MIRANDA (Greenhithe FC), Matthew BANKS (Oratia United FC), Max KWAN (Onehunga Mangere United AFC), Milan ELIE (Albany United FC), Paul DURNO (University-Mt Wellington AFC), Thomas CAIN (Oratia United FC), Thomson NKOY (Albany United FC)